top of page

מרצה הקורס - מאיר לוזון

01280057.jpg

מר מאיר לוזון מנכ"ל חברת "לוזון - המרכז הישראלי לנזקי מים"

  • LinkedIn Social Icon

בית הספר להסמכת מאתרים נוסד בשנת 2016 על ידי מר מאיר לוזון מאתר מים מוסמך במקצועו ומנכ"ל חברת "לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים".

החזון של בית הספר ושל מייסדו הוא להסמיך בעלי מקצוע למקצוע איתור נזקי מים כדי שיוכלו לבצע עבודה מדויקת ומקצועית תוך מתן השירות הטוב ביותר ללקוחות.

כאן בבית הספר תוכלו ללמוד את כל מה שתצטרכו לדעת כדי לתפקד כמאתרים מומחים בעבודתכם. אצלנו תוכלו למצוא קורסים שונים ומגוונים ללימוד המקצוע ביסודיות. 

בנוסף לקורסים הדיגיטליים של בית הספר ישנן גם תכניות לווי רבות בהן חניכים נבחרים מקבלים הדרכה והכוונה אישית מאת מרצי הקורסים וליווי מעשי למאתרים בבדיקות אצל לקוחות שונים כדי שיוכלו החניכים לראות ולשמוע מקרוב את צורת ההתנהלות מול הלקוחות ואת הלך המחשבה של המאתר בבדיקות.

הצטרפו ללימוד אחד הקורסים שלנו כבר היום כדי לרכוש מקצוע עם הכנסה מכובדת ועבודה נקייה.

מר מאיר לוזון: "מעולם לא הפסקתי לחשוב איך לקדם את ענף האיתור, עם כל הקשיים שהיו והאתגרים המסובכים שנקלעתי אליהם. בד בבד ראיתי כמה אנשי מקצוע שהפכו את המקצוע של המאתר לג'ונגל אחד גדול. התקופה הזו הזכירה לי את שנות ה־80 בענף קבלני הזיפות. היום כמעט כל אינסטלטור כבר קנה מצלמה תרמית ויצר בכך אנדרלמוסיה גדולה בענף האיתור. כל זה מזכיר לי מאוד את העבר. ניסיתי להבין מדוע שמאים ומהנדסים מתעסקים בבעיות מים. מהנדס הוא מקצוען ומומחה בתחום ההנדסאות, השמאי יהיה מושלם ונחוץ בתחום השמאות, מה להם ולמתן חוות דעת מקצועית באירועי המים למיניהם. כל התהיות והשאלות הללו גרמו לי לחזק את דעתי כי צריך ליצור ולבנות ענף נפרד, ענף האיתור!

כאמור, לרגע לא הפסקתי לחשוב על פיתוח המקצוע שלי, על התכניות ועל הדרכים שיש ללכת בהן על מנת ליצור את המקצוע בצורה איכותית ביותר.

ללימודי המאתר אני מחפש אנשים בעלי ראש צלול ונקי אשר יחליפו את השמאים, את המהנדסים ואת כל אלה שמתעסקים בבעיות מים וכלל לא מבינים בזה. חשבתי גם על אפשרות נוספת, אפשרות שבה המאתר מחזיק צוות מטעמו, ובעל הבית יכול לבקש לבצע את העבודה דרכו. זה מצב מומלץ ועדיף לבעל הבית מכיוון שהם יקבלו את ההכוונה הכי טובה לתיקון הכשלים על פי מקור התופעה אשר גילה המאתר. זו עבודה בפיקוח של המאתר עצמו ואין טוב מכך. בנקודה הזו בחיי, הסתכלתי אחורה ונזכרתי בעצמי, בחור צעיר, חייל חובה בשירות סדיר, יושב באוהל הצפוף בבסיס הצבאי ובידי דף קטן ועט. זו התקופה שבה ישבתי ותכננתי בדיוק איך יראה העסק שלי, עסק האיתור, באיזו רמה ובאיזו מקצועיות, איך צריך המאתר להתבטא ולהתנהג, וכו'. מדהים לראות שכל חזוני התגשם כמעט אחד לאחד. 
המאתר, כפי שאני רואה אותו, חייב להיות אדם בעל ראש גדול ויצירתי, בעל יכולת לחשוב מחוץ לקופסה על מנת לפענח נכון את האירועים בשטח ולהעבירם הלאה במדויק. על המאתר להבהיר שעליו לשבת על פענוח הדברים, לראות ולבחון תמונה תמונה, סרטון סרטון ורק אז לגבש את כל הממצאים. כל הממצאים והמסקנות יובאו בדו"ח מסודר הכולל את כל התמונות וכן מקרא נהיר ובהיר למי שלא מבין בקריאה של המצלמה התרמית או של קו הביוב. דו"ח מושלם, נקי ומפורט, מסודר ומכובד, הכולל בסופו המלצות לטיפול הבעיות שלב אחר שלב, לטובת בעל המקצוע שיקבל את הדו"ח הזה ויצטרך לפעול על פיו.

המאתר צריך לא רק להיות מקצועי ולדבר מקצועי אלא גם, להיראות מקצועי. מכיוון שאני מצפה להגיע למצב שבו רק הדו"חות של המאתרים הם הקבילים בבית המשפט והם המילה האחרונה, על המאתר לדעת לעבוד בדייקנות מכיוון שתפקידו הוא תפקיד מכריע ביותר, הוא המצביע על מקור התופעה ואם הוא טועה, טעותו תמשיך ותתגלגל בשרשרת אינסופית של תיקונים. שאיפתי היא שהמאתר יגיע לא רק בעקבות קריאות על תקלות הנראות לעין אלא לבדיקות בתים לפני קנייתם על מנת לבחון אותם ולראות שאין נזקי מים ולתת חוות דעת אמינה ללקוחות אם הם קונים דירה טובה או לא. הם כבר יחליטו בעצמם מה רצונם לעשות עם הממצאים והאם להתמקח עוד קצת על המחיר וכדומה. כל זה מחזיר אותי לססמת הפרסום שלי – 'לא קונים בית לפני שעושים בדיקה'. 

בארצות הברית או באירופה כל הזמן יוצאים דו"חות על נזקי מים, לפני הקנייה, אחרי הקנייה, כל שנה ושנה. נושא הבדיקות חזק שם מאוד, רק אצלנו, בישראל, הכול הפוך: עד שלא נסתם הקו או רואים סימני רטיבות לא עושים שום דבר בנדון, הנושא כאן עדיין בראשיתו, אבל גם זה יקרה. תזכרו שאמרתי: המאתר יהפוך להיות הבורג החשוב ביותר באתרי בנייה שונים בענף הקבלנים בארץ. מילה שלי. אני מזכיר לכם כי בשנות ה־80 צחקו עליי ועל רעיונותיי ואני המשכתי במה שאני מאמין בו, הזמן עשה את שלו והצלחתי, שחיתי נגד הזרם ובסוף הזרם הסתובב לכיווני". 

מאיר לוזון 

 

מרצה הקורס ומייסד בית הספר מר מאיר לוזון הינו מאתר נזקי מים במקצועו המגיע מענף האינסטלציה והאיטום ועוסק מעל ל-35 שנה בתחום נזקי המים.

השכלת והכשרת המרצה

-    יו"ר איגוד מאתרי נזילות ותרמוגרפיה בישראל (2014), מס' עמותה: 580600369 

-    מנהל פורום מאתרי נזילות ב'זאפ' - דפי זהב

- חבר בהתאחדות קבלני השיפוצים בישראל (2778) – שיקום, ושדרוג מבנים בישראל 

-    קבלן רשום ברשם הקבלנים מס' 30076 בענף האיטום

-    בוגר קורס מפקח בכיר למניעת ליקויי בניה (B.Q.M)
-    בוגר קורס הסמכת תרמוגרפיה Level 1 - איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית לפי תקן ישראלי  מספר 13187, (141001-04) Fluke & RDT Systems Academy
-    בוגר קורס שיקום נזקי מים
-    בוגר קורס אוטם מורשה  מכון התקנים
-    בוגר קורס מגשר מוסמך - בקבוצת גבים
-    בוגר קורס אינסטלציה מוסמך- במרכז הבנייה הישראלי
-    מרצה בתחום איתור נזילות באמצעות מכשור 'אל-הרס' ומציאת פתרונות
-    בוגר קורס עד מומחה מטעם הנהלת בתי משפט

-    בוגר קורס "שמאות נזקי רכוש".

מר לוזון מתמחה באיתור נזקי מים באמצעות מכשירים בעלי טכנולוגיה מתקדמת ומעביר את הידע והניסיון שלו במהלך שיעורי הקורס לחניכי ומשתתפי הקורסים של בית הספר להסמכת מאתרים.

מרצה הקורס מר לוזון הוא מנכ"ל חברת "לוזון - המרכז הישראלי לנזקי מים" המתמחה באיתור נזקי מים וביצוע עבודות תיקון נזקי מים.

בין הקורסים הנלמדים בבית הספר ניתן למצוא: קורס איתור נזקי מים, קורס תרמוגרפיה, קורס צנתר מוסמך - פאצ'ים, קורס שיקום נזקי מים, קורס צילום מקצועי ועוד..